Celinka

Korespondencja z przedstawicielką pewnej ubezpieczalni trwała kilka maili, podczas których mnie szlag trafiał, ale ostatnia jej wiadomość, zaczynająca się od: „Pani Celinko” doprowadziła mnie wręcz do szewskiej pasji.

Komentarz siedzącej naprzeciwko koleżanki: „Tamta jeszcze nie wie, co uczyniła…”.

 • Karamba

  ….stad wlasnie wole Szanowna Autorko, tudziez Autorko…
  Bezpieczniej to jakos.
  W polaczeniu z Facetem/Mezem informatykiem jeszcze przyjdzie im do glowy zeby mnie znalezc…
  Nie to, ze zaraz „Celinka”, o nie. Choc z zdrugiej strony to ja Autorke rozumiem: jakby mnie ktos chcial nazwac Karambus – brzmi jak siurus, szczurus…
  Jak wspominalem gdzies wczesniej, do „Celiny” mam powaznie wielki szacunek i sympatie kojarzaca sie niemal z sympatia rodzinna…Wszak wszystkie Celiny sa jak do rany przyloz, jak siostry.

  • Imię Celina kojarzy się z siostrą zakonną? Ze świętą? Bo ja znam inne wersje Celiny, takie z piosenki Kazika.

   Celinki nie znoszę, chociaż, jak słyszę, to dzielnie zęby zaciskam, bo nie będe przecież talerzy tłukła o ścianę, bo komuś się tak się do mnie odezwało. Nie rozumiem natomiast ciągłego przeinaczania imienia – rzadko słyszę Celina, częściej Selin (okej, z angielska, przełknę), ale są Cecylie, Calineczki, Caliki… Noż kurw…

   • karamba

    Nie, nie, nie dla mnie. Znaczy nic nie wiem o siostrze zakonnej, czy Swietej. Majac na mysli szacunek i sympatie chcialem napisac o kims, kogo szanuje za sposob bycia, akurat osobowosc ta nosi imie Celina. Piszac o siostrze Celinie – to raczej na mysl przychodzi mi ktos z rodziny. To ktos, z kims dawno temu mialem dobry kontakt, a kto mial podobne spojzenie na swiat.
    Za nic w swiecie nie mialem na mysli posuwac sie do odmian Celiny.

    • To dobrze, że z wariantami imienia Celina wyjaśnione 🙂

     Kontakt z siostrą Celiną jest jeszcze do odratowania? Bo piszesz w czasie przeszły, a widać właśnie szacunek i tęsknotę za tą osobą.